WhatsAppta Birini Nasıl Şikayet Ederim?

WhatsAppta Birini Nasıl Şikayet Ederim?

Bugün hatta az önce 1 saat içinde benim başıma gelen bir olay üzerinden çıkarak sizlere yeni yazımızı paylaşmak isterim. WhatsAppta Birini Nasıl Şikayet Ederim? işte bu mükemmel olan sorunun cevabını yanıtlıyorum. Sizleri sürekli rahatsız eden, sürekli tanımadığınız kişilerden mesaj mı alıyorsunuz. İşte çözümü çok basit, WhatsApp yöneticileri gizlilik konusuna çok dikkat ederler, bunun için bu titiz çalışmaları nedeniyle çok kullanılan bir uygulama oldu. Ayrıca geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile bir çok kullanıcının moralini bozarken şahsen benim çok hoşuma gitti. Yeni görünüm sayesinde artık WhatsApp daha kullanışlı diyebilirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Her neyse hemen konuya geçeyim; Eğer WhatsAppta Birini Nasıl Şikayet Etmek istiyorsanız yapacağınız işlem çok basit, öncelikle o kişiyi ilk önce rehberinizden siliyorsunuz. Ardından ona size cevap vermesi gereken bir mesaj atıyorsunuz, ardından kimi şikayet edecekseniz onunla olan konuşmalarınızı tamamen siliyorsunuz. Ve bekliyorsunuz, kişi size göndermiş olduğunuz mesajı cevap olarak verirse aşağıdaki şekildeki gibi bir görünümde bir seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler; Spam olarak bildir ve engelle. Diğer seçenek ise; Spam değil, Kişilere ekle. İşte bu iki seçeneklerden 1. sırada yer alan “Spam olarak bildir ve engelle” olan seçeneğini işaretleyince WhatsApp kişiyi incelemeye alıyor, eğer kişinin davranışları anormal ise kişiyi 1 Gün, 1 Hafta, 1 whatsappta-birini-nasil-sikayet-ederimYıl ve Kalıcı olarak WhatsApp’tan engel yiyor ve bir daha o numaraya ait WhatsApp uygulamasını kullanamıyor. İlla olacak diye bir kaide yok, Eğer şikayet etmiş olduğunuz kişi başkaları tarafından yine şikayet edilmiş ise o zaman bilin ki bu kişi illaki ceza alacaktır.

Fotoğrafları sol tarafta paylaştım, mobilden giren arkadaşlar muhtemelen bu yazının aşağısında ya da yukarısında görecektir. Bilgisayardan giriş yapan arkadaşlar için Fotoğrafı detaylı görüntülemek istiyorsanız üzerine bir kere tıklamanız yeterlidir, mobilden giriş yapan arkadaşlar ise fotoğrafın üzerine uzun basarak Gelen Seçeneklerde “Resmi Aç” seçeneği seçerek daha net görebilirler.

Fotoğrafı çekmemde yardımcı olan Eski Sevgilim Ebru Y. adlı şahısa teşekkür ederim, seni Spam olarak bildirmedim ve engellemedim değerimi bil.

Kozbon’u WhatsApp ile tanıdınız, bizler de ilerleyen günlerde daha farklı yazılarımızla karşınızda olacağınız bizleri takip edin, ara sıra tıklayın. Hee bu arada sizleri çok seviyorum, beni buralarda tek bırakmayın ara sıra alt tarafta bulunan yorum kısmına yorum bırakın..

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan 2016 Bedava WhatsApp Kullanmak başlıklı yazı da android bedava whatsapp, iphone bedava whatsapp • ve turkcell bedava whatsapp hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Sayenizde bir çok sorunumu kolayca halledebiliyorum. İşin içinden çıkamadığımda internette arattığımda en mantıklı ve işe yarar cevap sizden oluyor. İyi ki varsınız,İnşAllah daha da büyüyebilirsiniz. Allah yolunuzu açık etsin

 2. benim msjlarımı ve özel konuşmalarını neden türk istibarata veriyorsunuz siz hangi hakla veriyorsunuz ben kabul etmiyorum türk istihbarata ben onlardan şikayetciyim gereği yapılmasını arz ve istirham ederim.

  • Kozbon

   Merhaba Hasan, tam olarak nasıl bir sorun ile karşılaştınız kısaca bahsederseniz konu hakkında sizleri aydınlatabilirim. İlginiz için teşekkür ederim.

 3. Eski sevgilim numaramı kapattırmak için çok sayıda numaradan spam olarak bıldır ve engelle secenıgını kullanmıs ve whtsapp numaram engellendı. Herhangı bır sure belırtılmedı numaramı whatsapp kullanımına acmak ıcın ne yapabılırım ?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, kimsenin buna yetkisi yoktur. Eğer siz tanımadığınız kişilere sürekli mesaj atarsanız maalesef hesabınız WhatsApp tarafından engellenir. Ve bunun için şuan bir çözüm yoktur. Eğer böyle bir durum söz konusuysa yani haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız lütfen bu durumu WhatsApp yöneticilerine bildiriniz. Bunu yapabilmek için WhatsApp İle İletişim Kurmanın Yolları başlıklı yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederim.