WhatsApp’ta Birisi Engellediği Nasıl Anlaşılır?

WhatsApp'ta Birisi Engellediği Nasıl Anlaşılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzün en büyük iletişim aracı olan ve bir çok rakibini geride bırakan WhatsApp hakkında son zamanlarda çok soru almaya başladık. WhatsApp kadar kullanışlı bir uygulama şuan için göremiyorum, bir de WhatsApp’a rakip olacak olan bir uygulama var ilerleyen günlerde onun hakkında da bilgiler paylaşacağım. Her neyse gelen sorular arasından seçmiş olduğum bir soruyla hemen konuya giriş yapayım; WhatsApp’ta engelleyince son görülmesi ve durumu gözükür mü? Efenim yine bu soruya cevap verebilmek imkansız, tam istisnanalar mevcut. Olayı biraz detaylı şekilde açıklayacaksak, bazı kişiler vardır engellemek yerine rehberinden siler ve gizlilik ayarlarını sadece ben yapar. Bazı kişiler vardır, silmek yerine hemen engeller. Bunu öğrenmek için devreye yine kurtarıcımız olan WhatsDog uygulaması giriyor, bilindiği gibi WhatsDog uygulaması sayesinde sizi engelleyen kişileri bile takip eder. Yani WhatsDog uygulamasını indirip takip etmiş olduğunu kişiyi seçerseniz o kişi çevrimiçi olduğu zaman size bildirim gelir. Bildirim geldiği zaman sizde hemen o kişinin profiline girip bakarsanız ve çevrimiçi yazısını görüyor iseniz muhtemelen o kişi sizi rehberinden silmiştir ve engellememiştir. Eğer bildirim geliyor ve baktığınız zaman çevrimiçi görmüyor iseniz o kişiyi bilin ki engellemişsiniz. Hemen içinizi karartmayın, 2-3 kere kontrol edin hemen ümitsizliğe düşmeyin çünkü bazen WhatsDog’da kafayı yiyor ve bazen de WhatsApp’ta kafayı yiyor bunun için bazı istisnanlar mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer kişiyi sizi engellediyse bırakın engellesin efendim, ona içinizden geçenleri hazır engellemiş iken söyleyin ve kendinizi rahatlatın. He, bu arada benim düşmüş olduğum hataya düşmeyin, ben kız arkadaşım beni engelledi sanıp içimden gelen her şeyi söyledim lakin engellememiş sadece rehberinden silmiş ve 2-3 gün WhatsApp kullanmayınca doğal olarak engelledi sandım. İçimden geçen her şeyi oraya döktüm 2-3 saat sonra mavi tik olunca aklım gitti ve şuan yine kavga ettik. Her neyse sormak istediğiniz soruları bekliyorum. Birde şunu da belirtmek isterim, WhatsApp platformdan platforma farklılık gösterebilir, Android işletim sistemine sahip olan telefon kullanıcıları farklı WhatsApp sürümü kullanarak WhatsApp’a giriş / çıkış saatlerini tamamen kapatabilirler. İphone kullanıcıları ise gelen mesajlarına bildirim çubuğundan cevap verince de son görülme saatleri hiç bir şekilde değiştirmemekte. Bu bir WhatsApp hatası mı bilinmez ama bir İphone kullanıcısı olmak isterdim.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Slm kozbon rehberimde ve whatapp favorilerimde olan biri favorilerimden gitti komple bu onun whatapp ı kendi telefonundan kaldırdığı anlamına mı geliyor not: onun da benim de telefonum iyfon 🙂 teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar Buket, evet muhtemelen o anlama geliyordur. Kişiler listesinde zaten 1-2 gün içerisinde DAVET ET işareti çıkacaktır. İlginiz için teşekkür ederim.

 2. Benim merak ettigim cevirim ici oldugunu goruyorum profil resmini degisse goruyorum son cevirimici saatini goruyorum lakin attigim mesajlar her tek tikta kaliyor bu nedendir engelledimi acaba beni

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, atmış olduğunuz mesajlara cevap alıyorsanız muhtemelen karşı taraf farklı bir WhatsApp sürümü kullanıyordur. Biliyorsunuz ki WhatsApp’ta farklı ayarlara sahip olan farklı uygulamalar vardır bunlardan şuan popüler olan GbWhatsapp sürümünü kullanarak çift tikleri, çevrimiçi statünüzü tamamen kapatabilirsiniz. Bu işlemler sonucunda herkesten farklı bir sürüm kullanmış olursunuz. Sanırım sizin de bahsettiğiniz kişi bu sürümü kullanıyor, çift tikleri kapatmış lakin çevrimiçi statüsünü kapatmamış. Ve şunu da belirtmek isterim ki eğer karşı taraf bu sürümü kullanmıyor ise bazen WhatsApp’ın kendi hatalarından da kaynaklanabilir.