WhatsApp’ta Engelleyen Kişiye Mesaj Göndermek

WhatsApp'ta Engelleyen Kişiye Mesaj Göndermek

Sponsorlu Bağlantılar

Her ilişkide yaşanan tatsız olaylar elbet vardır, hatta bunları oldukça normal olarak karşılıyorum ve hiç kavga etmeyen kişileri de oldukça çok gülüyorum. Bunu nasıl becerebiliyorlar, nasıl kavga etmeden ilişkilerini yürütüyorlar anlamıyorum. Bence bir ilişkide günde en az 2 saat kavga edilmeli ve bir şeyler tartışılmalı diye düşünüyorum, he bir de şu olaylar var. Seversin, o senin sevdiğini bile bile gider başkasına gider. Başkasının olur, siz elinden tutmaya kıyamazsınız ama başkasının altında nefes nefese kalır sonra size gelip “ben pişmanım”, “ayağım halıya takıldı yere düştüm olanlar oldu” gibisinden bahaneler bahaneler bırakın gitsin abi ya size kız mı yok erkek mi yok adam mı yok. Ama emin olun ki siz ne kalbinize ne de beyninize söz geçiremiyorsunuz sizi sürekli üzen, sürekli hayatınıza tecavüz eden kişilere aşık oluyorsunuz ve onları daha çok seviyor ve onlara her geçen gün daha çok aşık olup bağlanıyorsunuz. Neyse nedense “amma uzattın he saadete gel” diyen amcaların teyzelerin seslerini duyar gibiyim.

Sponsorlu Bağlantılar

Efendim, sizi engelleyen bir kişiye WhatsApp üzerinden mesaj gönderirseniz kişiye kesinlikle iletilmeyecektir ne olursa olsun o mesaj karşı tarafa gönderilmeyecektir. Karşı taraf sizi engellediği zaman ne karşı tarafın profil fotoğrafını ne durumunu ne de son görülme saatini göremezsiniz. Ki zaten karşı taraf sizi istemiyordur ya da canını çok yakmışsınızdır, bırakın biraz kendine gelsin. Ama unutmayın o sizi engellemiş iken içinizdeki bütün küfürleri yazın ve rahatlayın. Engellediğinden emin olun tabi ki.

Sormak istediğiniz soruları alt kısımdan yorum olarak beliyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Merhaba karsı taraf aypon4 telefon kulanyor ve beni engelemişse benim mejm veye vatsap msjm face mesajım karşı tarafa gidyormu msjmı gorebilyormu

  • Kozbon

   Merhaba efendim, bir kişi sizi engellediyse zaten bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. WhatsApptan göndermiş olduğunuz mesaj karşı tarafa iletildigi zaman çift tik olur. Facebook üzerinden bir kişiye mesaj gönderebilmek için o kişinin sizi engellememiş olması gerekmektedir birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamak için o kişinin profiline giderek anlayabilirsiniz. Eğer ki o kişi sizi engellediyse profiline erişemezsiniz.

 2. Whatsapp’ı olmayan bir kişiye mesaj attım,o whatsapp kurarsa benim mesajlarımı görebilir mi?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, WhatsApp’ı olmayan bir kişiye nasıl mesaj gönderdiniz? Mesaj gönderebilmeniz için o kişinin WhatsApp’ı olması gerekmektedir? Bu konu hakkında biraz detaylı açıklama yaparsanız sizlere kesin net bir açıklama yapabilirim.

 3. Merhaba engellediğim kişinin tüm bilgisini görüyorum bunu anlamadım teşekkürler

  • Kozbon

   Merhabalar Pınar, sizi engelleyen kişilerin bilgilerini göremezsiniz lakin siz bir kişiyi engellediyseniz o kişinin bilgilerini görebilirsiniz.

 4. Benim whatsaptan yazmadığım bi mesaj eşime gitmiş üstelik ben telefonla konuşurken yazıp gondermisim gibi duruyor bu nasıl olabilir

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, daha önceden de cevap vermiştim yine cevap vereyim. Bir kişi tarafından muhtemelen telefonunuz kontrol altında olabilir, örneğin bir kişi sizin telefonunuzu alıp web.whatsapp.com adresine giderek buradaki QR kodunu okutup mesajlarınıza erişebilmiş ve sizin WhatsApp hesabınızı yönetmiş olabilir.

 5. Merhaba ben vatsaptan ve telefondanda engellendim yani aradıgimda sürekli mesgul caliyo bu durumda normal msj atmam sms olarak gider mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, normal SMS mesajının gidip gitmeyeceği konusunda bir kaide söz konusu değildir. Belki de o kişi sizden gelecek olan SMS’leri de engellemiş olabilir.

 6. Whatsappdan engellendigimiz numaraya normal sms atabilirmiyiz

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, evet WhatsApp üzerinden engellemiş olduğunuz numaraya SMS olarak mesaj atabilir hatta normal arama bile yapabilirsiniz. Ve yine aynı şekilde bir kişi sizi WhatsApp’ta engellediyseniz o kişiye SMS gönderebilir / arayabilirsiniz.

 7. Ya ben sevdiğim biriyle konuşmak istedim ama beni tanımadıniçin engelledi ve anlatmam lazım ona nasıl mesaj atabilirim

 8. Beni engelleyen kişi mesajını engel kaldırdığı zaman gorurmu

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, normal şartlarda engeliniz kalktığı zaman göndermiş olduğunuz mesajlar iletilmez lakin WhatsApp aldığı güncellemelere göre bunu değiştirmektedir.

 9. Wasaptan engelleyen kişiye wasap dışı normal mesaj kişinin telefonuna iletilirmi kişinin telefonuna arama yapılabilir mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, tabi ki engelleme sadece WhatsApp’ta geçerlidir. Bunun dışında SMS gönderebilir ve diğer işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. (Arama vs.)

 10. Ya ben beni engelleyen birisine mesaj attim eve bi geldim mavi tik olmus pp si son görülmesi filan gözükmüyordu hala gözükmüyor mesaj attim iki tik oldu neden acaba yoksa engellemedi mi beni

 11. Meraba arkadasimin kiz arkadasi benimle isi bittikten sonra numarami engelledi ama ben numarasini silmedim bi aksam baktigimda cevrim ici oldugunu girdum ve mesaj attim mesajim hem iletildi hemde okundu ama beni engelledigine eminim bu nasil oluyo..?

  • Kozbon

   Merhaba efendim, karşı taraf eğer ki sizi engellemiş olsaydı çevrimiçi durumunu görmeniz mümkün değildi. Lakin karşı taraf sizi engellemediğinden dolayı o kişinin bilgilerini halen görmeye devam etmişsiniz. Ayrıca karşı taraf sizi engelleseydi mesajınız iletilmezdi. Muhtemelen karşı taraf sizi bir süre engelledikten sonra engelinizi kaldırmış. 🙂

 12. Arkadaşım beni engelledi ona msj atmam gerekiyor bu nasıl olacak lütfen yardım edin vatsaptan engelledi

  • Kozbon

   Merhaba efendim, sizi engelleyen bir kişiye mesaj göndermeniz maalesef ki mümkün değildir bunun için sizlere yardımcı olamadığım için üzgünüm.

 13. Engellemeden önce attık ve mesajı attıktan sonra kişiyi engelledik. O zaman attığımız mesajı karşı taraf görür mu

 14. Peki bizi engelleyen kişiye mesajlar falan attık baya ve sonuçta görmiyeceği için attık peki engeli geri kaldırdığında bu mesajları görecekmidir yani bizi engellediği zaman attığımız mesajlar engeli kaldırdığında ona iletilecekmi?

  • Kozbon

   Merhaba efendim WhatsDog uygulamasının uygulamasında bir kişiyi engelledikten sonra göndermiş olduğunuz mesajlar boşa düşecektir yani mesajlarınız karşı tarafı engellediğinizden dolayı mesajlarınız gitmeyecektir. Daha önceden engelli kaldırdığınız zaman mesajlar iletilirken şuan bu durum WhatsApp uygulamasında geçerli değildir. Mesajlarınız iletilmeyecektir.

 15. ben birinin aramasını sms atmasını engelledim. fakat whatsapptan yazıyor. whatsappta engelleme listemde olmasını istemiyorum. whatsaptan yazmaması için whatsappdan engellemem şartmı?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim bir kişiden arama ve normal sms mesajının gelmemesini istiyorsanız engellemeniz yeterli olacaktır. Eğer ki o kişi WhatsApp üzerinden halen mesaj göndermeye devam ediyor ise WhatsApp üzerinden de engellemeniz gerekmektedir veya o kişiyi sessize alarak gelen mesajları tiye almazsınız.

 16. Merhaba beni engelleyen kişiye mesaj attım engeli kaldırdıktan sonra mesajlarım ona gider mi?
  Şimdiden Teşekkürler 🙂

 17. Şimdi birisi beni engelledi ben ona mesaj atsam o engeli kaldırdığında mesajlarımı görebilirmi

  • Kozbon

   Merhaba Fatih, maalesef karşı taraf sizin engelinizi kaldırsa bile eskiden göndermiş olduğunuz mesajlar iletilmeyecektir.

 18. Ben engellendi ama fotoğrafını görebiliyorum nasıl oluyor

 19. Ya ben arkadaşım tarafından engellendim mesaj attım sonra mesaj bilgilerine baktım okundu olarak mavi tık var ama mesaj bende tek tık bunu o engellediği için okumamıştır sa o mavi tık niye var ve tek tık karşı tarafa gitmemiş ne demek bu beynim yandı

  • Kozbon

   Merhaba efendim orada yer alan mavi tik ve iki çift tik sadece default olarak bulunan bir seçenektir. Eğer ki karşı taraf mesajınızı okusaydı ve görseydi yanında tarih yazar idi.

 20. Whatsapta beni engelleyen birine hesabıma kayıtlı olan numarayı değiştirip yani numara değişikliği yaparak mesaj gönderdim tek tik olunca tekrar eski engelli olduğum numaraya taşıdım hesabımı. mesajım gidermi ya da giderse bende görünür mü

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, numara değişikliği yaptığınız için (yeni numara alıp taşıma yaptıysanız) bu durum karşısında karşı tarafa mesajınız iletilmiş olacaktır.

 21. merhaba, ben arkadaşım tarafından engellenmiştim ama bugün başka bi arkadaşım bi grup açmış ve grupta ikimizde varız baya sohbet felan etmişler(ben internete sonradan girdiğim için sohbete katılamadım) her neyse sorum şu
  beni engelleyen kişide engelim kalkmış(fotoğrafı son görülmesi durumu hepsi var)
  whatsapta aynı grupta oldugumuz icin engelim otomatik kalkmamışdır değil mi ?
  yani engelimi kendi istegiyle kaldırmıstır ?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, böyle bir durum söz konusu değil. Şayet böyle bir durum söz konusu olsaydı WhatsApp’ta engellemenin herhangi bir anlamı olmaz idi. Bunun için bu tür durumlara itibar etmeyin muhtemelen engellemeyi kendisi manuel olarak yani elle kaldırmıştır. 🙂

 22. Biri beni sadece telefon ayarlarindan engellerse. Wassapta son gorulmesini. Aktiflini resmini gorebilir miyim.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, eğer ki o kişi sizi kendi telefonun da engeller ve WhatsApp üzerinden engellemezse herhangi bir sorun olmaz yani siz o kişiye yine whatsapp üzerinden mesaj göndermeye devam edersiniz. Önemli olan whatsapptan da engellememiş olması.

 23. merhaba bi arkadaşımla tartışırken beni engelledi.(yani önce fotografı gitti durumu son görülmesi her şey gitti hatta mesajda attım tek çizgi yinede emin olmak için başka telefondan baktım evet engellemiş beni)
  engelliyken yanlışlıkla arama butonuna bastım o heyecan ile hemen kapatma tuşuna bastım ama whatsappta Menüde Aramalar kısmında aramam gözüküyor.
  engelliyken aramam ona gitmiş midir yani aradıgımı görmüş müdür
  not:kesinlikle engelliyim ama arama kaydında aradıgım görünüyo yani cevapsız cagrı seklinde

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, karşı taraf sizi engellediği vakit WhatsApp uygulamasında yaoacafiniz herhangi bir aramada karşı tarafa, herhangi bir şekilde bildirim gitmeyecektir.

 24. Usta ya çevrimiçi yok sn görlme vs yok tamam eyw engellendik ama arama yapınca bildiğin çalıyor vatsaptan. Yazdğm mesaj iletilmiyor tamam ama O aramayı da mı görmüyor engelleyen zat.

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, maalesef karşı taraf sizi engellediyse arama yapsanız bile aramanız karşı tarafa iletilmeyecektir.

 25. Birine cok mesaj attim boyle sitemli felan ama hemen iletilmeden tek cizgiyken engelledim o interneti actiginda engellemeden once gonderdigim mesajlar ona iletilir mi

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, WhatsApp uygulamasında giden mesajı geri alma diye bir olay maalesef ki yok. Bunun için üzgünüm siz kendi telefonunuzdan tek tik olan bir mesajı silseniz dahi o mesaj yine de karşı tarafa iletilmiş olacaktır.