Whatsapp’ta Nasıl Grup Kurulur?

Whatsapp'ta Nasıl Grup Kurulur?

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp çağımızın en çok kullanılan uygulamalarından biri haline geldi, hemen hemen herkesin bir WhatsApp’ı var hatta bazı kişilerinde iki tane WhatsApp’ı var. Yakışıklı, çapkın olan kişiler 2 WhatsApp kullanırlar nedeni ise daha fazla çapkınlık yapmak ise, kızlar boşverin siz o yakışıklı erkekleri bakın çevrenizde ne kadar çirkin erkek varsa onlarla takılın; sizi sever, aldatmaz.. Şaka bir yana hemen konuya geçelim, konumuz Whatsapp’ta Nasıl Grup Kurulur?

Aslında WhatsApp kişilerin kolaylıkla kullanabilmesi için bir çok özelleştirme yapmış bulunmakta, öncelikle WhatsApp’ta grup kurmak çok zor iken bugün bir tuşa basarak hemen kimlerle grup konuşması yapacaksak onları seçerek ve grubumuzun adını yazarak yeni grup açabiliyoruz ve böylelikle toplu bir şekilde sohbet edebiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizlere bugün WhatsApp’ta nasıl grup yöneteceğinizi, nasıl açacağınızı nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağım.

WhatsApp Nasıl Grup Kurulur?

Öncelikle telefonumuzdan WhatsApp’ı açarak telefonumuzun menü tuşuna basarak yani orta tuşun sol tarafındaki kısıma basarak ya da sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine dokunun. Açılan pencerede Yeni Grup yazısına dokunun ve gelen bölümde gruba kimlerin dahil etmek istediğinizi belirleyin, kişileri seçtikten sonra ilerleyerek grubun ismini belirleyin. Ardından grubun ismini belirledikten sonra grubunuzu oluştur yazısına dokunduktan sonra grubunuz oluşmuş olacaktır.

WhatsApp’ta Grup Yönetici Nasıl Olunur?

Öncelikle grup yöneticisi olabilmeniz için grubun sizin kurmanız gerekir ya da grup yöneticisinden rica ederek sizi yönetici yapmanızı söyleyerek grup yöneticisi olabilirsiniz.

WhatsApp’ta Grup Yöneticisi Nedir?

Grup yöneticisi adı üstünde grubu yönetir, gereksiz kişileri gruptan çıkarabilir ve kişileri gruba ekleyebilir. 

WhatsApp’ta Kaç Kişi Grup Yöneticisi Olur?

Herhangi bir sayı belirtmek imkansız, WhatsApp’ta grupta istediğiniz kişileri grup yöneticisi yapabilirsiniz, yani herkesi grup yöneticisi yapabilirsiniz. 

Not; Eğer sizden başka bir yönetici var ise, sizin elinizden yöneticilik yetkisi alabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. grup yöneticisiyim ama grup ayarlarıyla herkes oynuyo bunu nasıl engellerim

  • Kozbon

   Merhaba efendim, maalesef ki bunu engelleyemezsiniz. Bu durum için üzgünüm lakin bakarsınız bir güncelleme gelir ve sadece yetkiler kurucuda olur. Şuan yöneticiler sadece gruba birini ekleyebilir, birini çıkarabilir.

 2. Bi arkadaş whatsapp grubuna beni eklemiş.. Ama ben de gruba dahil olmayan birine whatsapptan yazmış olsam benim mesajlarımı ve yazdığım kişinin mesajlarıda gruptakilere görünür mü? Endişeliyim! Teşekkürler..

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, olayı çok iyi anlamadım. Lakin anlamış olduğum olay şöyle; bir arkadaşınız bir çok kişinin yer aldığı gruba sizi de ekledi. Sizde o grupta olan birine mesaj göndermek için üzerine dokunup Mesaj yazan seçeneğe dokunup mesaj göndermek istiyorsunuz. Eger buraya kadar doğru anladıysam, sadece o kişiye özel mesaj olarak gider göndereceğiniz mesaj. Gruptakiler görmez, lakin o kişinin üzerine dokunup mesaj yazan seçeneğe dokunun zaten sizi farklı bir konuşmaya yönlendirecektir. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin numarası ve ya adı yazar en üst kısımda ilginiz için teşekkür ederim, eger doğru anlamadıysam lütfen kusura bakmayın sorununuzu biraz detaylı anlatın lütfen.