WhatsApp’ta Yanlışlıkla Birini Aradım

WhatsApp'ta Yanlışlıkla Birini Aradım

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp hakkında bir çok soruyu hemen hemen yanıtlamış bulunuyoruz, bugün gelen sorular arasında en çok dikkat çeken sorulardan biri olan “WhatsApp’ta Birini Yanlışlıkla Aradım, Ne Yapmalıyım?” sorusuna basit çözümler bulacağız. Bilindiği gibi WhatsApp’a her geçen gün yeni birileri eklenmekte, WhatsApp kullanmayan teknolojiden uzak olan arkadaşlarımızın bile artık hemen hemen WhatsApp’ı var. WhatsApp artık herkesin bir parçası olmuşken bir çok sorunu da yanı sıra getiriyor diyebilirim, herhangi birinin profil resmine bakarken ya da son konuşmalarını okurken illaki parmağımız maalesef Arama tuşuna gitmektedir. İşte bugün sizlere bu arama tuşu üzerine konuşmak isterim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, siz birini aradığınız zaman bunun geri dönüşü yoktur o karşıdaki kişiye göndermiş olduğunuz arama kaydı maalesef o karşıdaki kişinin WhatsApp’ında Aramalar bölümünde kayıt altına alınmaktadır siz kesinlikle bu işlemi geri alamazsınız bu işlemi sadece o WhatsAppı kullanan kişi arama geçmişini silerek kaldırabilir. Bunun haricinde bazı alternatif yollar var bunlardan biride olayı hemen unutturmak, gelin size kısaca bu olaylardan nasıl yırtabileceğinizden bahsedeyim.

Sponsorlu Bağlantılar

Birinin profil resmine bakarken onu yanlışlıkla aramanız gayet normal, lakin bu durum karşınızdaki kişiye illaki bir hesap vermek zorundasınız “Beni aramışsın hayırdır ne oldu”,”beni aradın” gibisinden sorular karşısında kalıyorsanız bu olayda şöyle ifadeleri kullanarak kolaylıkla konuyu kapatabilirsiniz.

Telefon açık kalmış cebimdeyken seni aramış sonradan farkettim.

Telefon saçmalamaya başladı kafasına göre birilerini aramaya başladı.

Telefonuma yağlı elle dokundum kafayı yedi seni aramış.

Bir arkadaşımı çaldırırken seni aradım hiç farkında değilim kusura bakma.

Telefon kardeşimde / yeğenimdeydi oyun oynarken seni aramış kusura bakma.

Seninle olan konuşmalarımı okurken birden elim değdi pardon.

gibi bu tür sadeleştirerek bahaneler üretebilirsiniz. Sizinde kendinize has özel bahaneleriniz var ise alt kısımdan yorum bölümünden bizlere ulaştırabilir ve sizin bahanelerinizi listeye ekleyebiliriz. Ayrıca son zamanlarda sorulan sorulardan biri olan, WhatsApp’ta yanlışlıkla birini aradım sonradan hesabımı sildim sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Eğer siz o kişiyi yanlışlıkla aradıysanız ve hesabınızı silseniz bile o kişinin arama kaydında yine sizin numaranızı yani sizi görecektir bunun için hesabınızı silmek, ya da o kişiyi engellemek bir çözüm değildir. Bunun için yapmanız gereken tek işlem, kendinizi en iyi şekilde savunmak olacaktır. Karşı tarafa karşı kendinizi en iyi şekilde savunarak bu yapmış olduğunuz yanlışlıktan kolaylıkla kurtulabilir ve derin bir nefes almış olabilirsiniz. Bana WhatsApp hakkında sormak istediğiniz soruları alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz, ayrıca daha önceden sorulan sorulara da ulaşmak için üst kısımda yer alan WhatsApp kategorisinden direk olarak daha önceden sorulan sorulara kolaylıkla ulaşabilir, bilgilerinize bilgi katabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Ben yanlislikla aradim..mobil verimi kapattim actigimda karsi taraftan ceapsiz bir cagri oldugunu godum bu seme benim aradigimin semasinin bildirimi odami beni aramis anlamadim

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, bir kişiyi aradığınız vakit o kişiye direk olarak bildirim gider bu durum karşısında mobil veriyi kapatmanız herhangi bir anlam ifade etmez. WhatsApp’ta gelen ve giden çağrıları Aramalar kısmında görebilirsiniz. Gelen aramalar içe doğru ok ile gösterilir iken giden aramalar dışarı bakan oklar ile ifade edilmektedir.

 2. Yanlskla birini aradm ve engelledi arama giderim ???

  • Kozbon

   Merhaba efendim, yanlışlıkla aradınız ve üstüne engellediniz mi? Vay arkadaş naptınız siz. Arama bildirimi karşı tarafa gidecektir.

 3. Çok az bir kaydırma ile bu sütunu arama aktarmasi ile sen istemesen bile bu sutun baskasi luzumsuz arama gerceklestirir. Eminmisin ozellik sutunuda gelmeli bu programa.

 4. Ben whatsapp hesabımı sildim yanlışıkla aradım dye üstelik çevrim dışıydı. Acaba yinede bildirim hitmişmidir? Çok mağdurum…:(

  • Malesef gidiyor bende ayrildigim erkek arkadasima bakarken yanlislikla elim degdi aramasina firsat bilr vermeden hemen iptale bastim fakat ona ragmen arama bildirimim gitmis 🙁

 5. Merhaba şimdi vatsapta birinin profiline bakıyorsun diyelim. son görülmeye bakacağız.O sırada karşıdaki da çevrimiçi ise benim onun profiline baktığımı anlar mı.eğer mesaj geçmişi de varsa mesela ‘yazıyor’ifadesi çıkabilir mi