WhatsApp’tan Irkçılığa Tepki

WhatsApp'tan Irkçılığa Tepki

Sponsorlu Bağlantılar

Konuya nasıl giriş yapsak bilemedik, göz yaşlarımızı tutamıyoruz ve kozbon ailesi olarak oruçlu oruçlu ağlıyoruz. Her neyse hemen konuya geçiş yapayım, gerçekten WhatsApp’ın yapmış olduğu bu davranış beni gururlandırdı. Geçtiğimiz 4-5 Aya kadar bir çok ırkçılık saldırıları, ayrımcılıklar yapıldı. Hatta bu olay Futbola bile yansıdı, velhasıl kelam diyeceklerim şunlardır ki WhatsApp bu ırkçılığa bir son veriyor, daha mobil kullanıcılar için geçerli olmayan yeni smileyler sayesinde WhatsApp Din, Dil, Irk, Renk fark-etmeksizin hizmetine son hızla devam ediyor.

Beklenen Özellikler

Sizlere daha önce WhatsApp’ın 5 büyük özelliğinden bahsetmiştim, bunları bir hatırlatmak isterim.
Beğen butonu sayesinde artık Profil resimlerini ya da kişinin bize atmış olduğu resimleri kolaylıkla beğeneceğiz.
Kişiselleştirilmiş(Kişiye Özel) Bildirim Sesi sayesinde dilediğimiz kişiye özel bildirim seslerini ayarlayabileceğiz.
Kişiselleştirilmiş(Kişiye Özel) Arka Plan sayesinde kişiye özel, farklı farklı arka planlar ekleyebileceğiz ve ya düzenleyebileceğiz.
Hızlı Yanıt Özelliği sayesinde artık bildirim çubuğuna gelen mesajları açmadan rahatlıkla yanıtlayabileceğiz.
Tümünü Okundu Olarak İşaretle sayesinde artık bütün mesajları bir hamle ile okundu olarak işaretleyebileceğiz (dikkat yuva yıkar)
Bu özellikler sadece bazıları, sitemizde WhatsApp hakkında bir çok özellik mevcut bunları whatsapp kozbon şeklinde arama yaparak arama motorlarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Gelelim bizleri çok duygulan olan yeni Irkçılığa karşı olan yeni smiley(gülücüklere)..

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp Renkli Smileyler(İşaretler/Gülücükler) Nedir?

Bu zamana kada bilmiş olduğumuz smileylere yenileri eklendi. Bu yeni gülücükler sayesinde artık ırkçılığa son vermeyi hedefleyen WhatsApp’ın yeni akımı. Şuan için sadece web.whatsapp.com sürümünde yer alan renkli gülücükler WhatsApp’ın büyük güncellemesiyle beraberinde en kısa zamanda mobilde de yerlerini alacakmış gibi gözüküyor.

İşte Yeni Renkli Gülücükler / İşaretler

Yeni Renkli Gülücükler / İşaretler

Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’a yeni gelmiş olan siyah / gri / sarı / beyaz renklere sahip olan yeni surat ifadelerini nasıl kullanabileceğinizden kısaca bahsedelim.

Öncelikle web.whatsapp.com adresine gidiniz ve ardından sohbet bölümünde yer alan gülücüklere tıklayınız. Yukarıda yer alan gülücüklerin üzerine uzun basınca yeni renkli gülücükler aşağıdaki gibi açılacaktır.

Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Bilgisayarda WhatsApp Kullanma başlıklı yazı da bilgisayar whatsapp indir, bilgisayara whatsapp indir ve whatsapp bilgisayar üzerinden çalıştırmak hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.