Windows 10 Geri Yükleme

Windows 10 Geri Yükleme

Windows 10 sürücüsünü kişisel bilgisayarınızdan veya başka bir bilgisayardan yükselttikten sonra fikrinizi değiştirip diğer sistemi geri yüklemek isteyebilirsiniz. Çünkü cihazınızda bir problem yaşayabilirsiniz ya da bilgisayarınızın alt yapısı bu sitemi kaldıramaz ve kasar. Geri yükleme durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.  Tabi ki önceden yüklü olan sürücü sürümlerinden her hangi birine geri yükleme işlemi yapmadan önce,  güncelleştirilen yeni Windows 10 sürümü için Windows Update’i okumak ve incelemek sizin için iyi olacaktır. Windows 10 geri yükleme işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilirisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu basamakları bilgisayarınızda yapabilmek için yönetici konumunda ilk önce oturum açmalısınız.

Aygıt Yöneticisi’ni çalıştırmak için de önce  Başlat düğmesini sonra Denetim Masası’na ardından  Sistem ve Güvenlik’ seçeneklerine tıklayarak sistem başlığının hemen altında yer alan Aygıt Yöneticisi’ni açmalısınız.  Yönetici parolası ya da onay gibi bir şey istenir ise hemen giriş yapmalısınız.

  1. Aygıt sürücünüzün mevcut durumda olduğu dosyayı ve hemen sonrasında önceki sürücü sürümüne dilediğiniz  geri yükleme işlemini gerçekleştireceğinizi  aygıtın isminin üzerine  çift tıklamalısınız.
  2. Sonra açılan pencerede Sürücü sekmesini ve Sürücüye Geri Dön’ seçeneğini tıklatarak işleminizin gerçekleşmesini beklemelisiniz.

Standart kullanıcı biçiminde eğer ki oturum açmışsanız buradaki düğme silik bir hal alır ve bu sürümün kullanılamayacağı anlamına gelir.  Windows 10 sürücüsünden geri dönmek için tek şartınız yönetici kategorisinde oturum açmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Windows 10 Duvar Kağıtları hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.