Windows 10 Oyunları Açar mı?

Windows 10 Oyunları Açar mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’un piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcıların zihinlerinde oluşan birçok soru işaretine cevap bulabilmek önemlidir.  Özellikle bu işletim sisteminde son sürüm oyunlar rahatça oynanılabilir mi, oyun dışında full  HD biçiminde izleyeceğiniz video veya diğer filmler, diziler, programlar gerçek kalitesinde mi olacak?  Program ve driverler bu sürümde herhangi bir sorun çıkartır mı? Gibi sorular öncelikle cevap bulmamız gereken sorulardır.

Yakalanan küçük açıklar dışında hiçbir şekilde probleme yaşamayacağınızın garantisini kullanıcılar söylüyor. Özellikle hemen denemek amaçlı kuran kullanıcıların yorumlarına ve şirket yetkililerin açıklamalarına baktığınızda bir sıkıntı olmadığını anlarsınız.  Tabi ki teknoloji devlerinden biri olan Microsoft’un geldiği bu konumda bu soruyu sormak biraz garip kaçıyor. Çünkü  dünya da işletim sistemi olarak birçok adresten biri olarak görülmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu tarz oyunları kaldırabilecek ve açabilecek alt yapıya sahip olmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yalnız dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de bu sistemde sıkıntı çıkmasa da oyunlar konusunda harddiscte yer alan bazı verileri silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde problemler ortaya çıkmaktadır. Yani yedeklemeyi kurduktan sonra Windows 10’u kurmak daha mantıklı bir adım olacaktır. Son geliştirilen oyunları gönül rahatlığı ile oynayabilirisiniz. Örneğin assassin’s creed serilerini hiç bir problemle karşılaşmadan oynayabilirisiniz. 

Hatta Steam oyunları ile uyumlu olan Windows Xbox uygulamasında hem video kayıt edebilecek hem de ekran görüntüsünü diğer kişilerle  paylaşabileceksiniz.  Ve  oyunlarla ilgili hem yorum yapabilecek hem de rahat bir şekilde oyun oynayabileceksiniz. Kullanıcılar bu duurmda GamerTag’lerini kullanarak Windows 10’un  Xbox uygulamasında konumunu alacaktır.  PC oyunlarında da Achievementlar bulunması size rahatlık sağlayacak durumlardan biri olacak.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Windows 10 DNS Değiştirme hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.