Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 Şifre Değiştirme

Microsoft artık beraberinde bir çok yenilikleri de getirmeye başladı şimdi ise Windows 10 ile bundan öncekilerine göre daha kolay ve bilgisayarınızda kendinize ait kimlik bilgilerini doğrulamanızı da yapıyoru.  Bunun için sadece size ait olmasını istediğiniz bilgisayarınızda oturum açabilmeniz adına isterseniz bir paralo isterseniz bir pin ve isterseniz bir de fotoğraf doğrulama ekleyebilirsiniz. Bu işaretler arasındaki geçiş ise çok kolaydır bunun da log-in şeklinde yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bundan önce şifre tabanlı bir oturum açma ekranı vardı bu nedenle Windows 10 bunun kullanıcıların güvenliği için yetersiz olduğunu düşünmüş olacak ki bununla birlikte bir pin ve resim parolası şeklinde bir oturum açma eklemiş oldu. Hatta bunu o kadar geliştirmiş ki Microsoft tabanlı e-posta ile hesabı açabilme ve de dilerseniz bilgisayarınıza başka bir yerden erişebilmek için yerel bir hesap kullanma.

Üstelik bu şifre değiştirme işlemi de oldukça basit artık bir cep telefonunuzun şifresini değiştirir gibi iki dakikada yapıyorsunuz peki birkaç sıralama ile hemen size hatırlatalım.

Şifre Değiştir

  1. Başlat Menüsünü aç
  2. Ayarları tıkla.
  3. Hesaplar seçin.
  4. yap-seçenekler
  5. ‘Şifre’ başlığı altında Değiştir düğmesine basın.

İşte şifre değiştirme işleminiz 5 adımda gerçekleştirilmiş olacaktır. Oldukça basit olan bu yöntemi deneyerek 5 adımda bilgisayarınızın şifresini değiştirebilmeniz mümkün olacak bu noktadan sonra PC’ niz tamamen size özel olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Windows 10 Duvar Kağıtları hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.