Windows 10 Şifre Koyma

Windows 10 Şifre Koyma

Şimdi her teknolojik cihazlar gibi bilgisayarınız da size özel olacaktır. Bugün neredeyse herkesin cep telefonu var ve cep telefonları neredeyse herkesin bir şifre tarafından korunmakta. Aslında şifre daha çok akıllı cihazları korumak adına değilde anlık bir önlem olması açısından iyi bir fikir.

Biliyoruz ki bu iyi fikirden faydalanan da bir sürü insan var. işte Microsoft firması bu ince noktayı görmüş ve Windows 10 ile birlikte şifre koyma işlevini gerçekleştirmiş bulunuyor. Üstelik bundan önceki yazılarımızda windows 10 şifre nasıl değiştirilir şeklinde bir açıklama yazmıştık bu yazımızda da tamamen şifre nasıl konur onu anlatmaya çalışacağım. Aslında bu durum oldukça basit biz de size bunu yalın ve basit bir anlatımla yapmak isiyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Şifre Koyma

  1. Başlat Menüsünü aç
  2. Ayarları tıkla.
  3. Hesaplar seçin.
  4. yap-seçenekler

Şimdi buraya kadar işlevi sırasıyla gerçekleştirdiniz ardında size ait tespit ettiğiniz şifrenizi girin ve ileri şeklinde devam edin. Daha sonra tekrar şifrenizi gireceksiniz ileri şıkkını seçtikten sonra kendinize bir şifre edinmiş olacaksınız.

Aslında oldukça basit birkaç işlemle birlikte bilgisayarınızı diğer ikinci bir şahıstan korumuş oluyorsunuz bu daha çok eve gelen misafirlerin bilgisayarınızı açmaması için kullanılabilecek çok iyi yöntemlerin başında geliyor. Özellikle bu sayede misafir çocuğu psikolojisinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Windows 10 Duvar Kağıtları hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.