Windows 10 Wi-fi Sorunu

Windows 10 Wifi Sorunu

Günümüzde her şeyin yarısının neredeyse internetle çalıştığı bir aşikar bu şekilde de eğer ki wifi kopmuşsa sanki insanın eli ayağı kesilmiş gibi oluyor. genellikle mobil cihazlardayken bu çok fazla sıkıcı bir hal almıyor çünkü onlarda kopmalar genellikle kapsama alanı dışındaysak meydana geliyor ama evimizde laptop ya da pc’ de bu sorun büyük ölçüde insanın canını sıkar derecelere kadar ulaşmış durumda.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle işlerini internet üzerinden yürüten bir çok kişi ve de kurum bu sorunlar nedeniyle oldukça madur olmaktalar. İşte microsoft’ un neredeyse bugüne kadar en çok sık karşılaştığımız sorunları arasında yer alan bu durum şimdi de Windows 10 ile yine başımıza geliyor. Windows 10 yükleyen bir bir çok kişi de bu dertten sıkıntılı. Bir çok kişi bilgisayarlarına Windows 10’ u kurduktan bir süre sonra wifin’ nin kaybolmasıyla boğuşuyor diyebilirim.  Şimdi dilerseniz Windows 10 wifi’ niz gitmesi durumunda yapmanız gerekenleri bir belirtelim. Özellikle teknik ön izleme sürümü ile bu durum biraz daha can sıkıcı olmakta.

Eğer ki bağlanınız koptu ise komut merkezi bölümünden wi-fi bağlantılarını seçin sonra ayarlar menüsünü karşılaştırıp buradan kablosuz ayarlara ulaşmalısınız. Önünüze çıkan listede bağlantınız pratik bir durumla karşınıza wi-finize tıklayarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Windows 10 bir ön sürüm olduğu için henüz daha çözülememiş bir çok özelliği bulunuyor zaten sorunlar bu şekilde çıktıkça Microsoft bunlara bir çözüm getirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Windows 10 Duvar Kağıtları hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Açılmayan Wifi sonunu fn tuşu çözüyo fn den açın hiç uğraşmayın driverla falan.

 2. Bende windows 10 da sıkıntı yaşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Ağa baglaniyorumgoogle istediğim sayfayı yazıyorum sayfaya gelince net gidiyor

 3. Ben guncelleme yapiyorum guncel diyor ama sag altta hala wifi yok. Kucuk ekranın üstünde carpi var lutfen yardim

  • Merhaba Halil,
   Windows 10 yükseltmesinden sonra aynı sorun bende de oluştu. Üç gün uğraştırdı ama nihayet çözdüm. Driver cd sinden otomatik yükleme yapıldığında photkey yüklenmiyor. Dolayısıyla driver cd takıp photkey sürücüsünü (Bendeki win7 idi) manuel yükleyin. İşe yaradı, bu cevabı wifi ile yazdım. İyi günler.

 4. Bilgisayarda denetim masası üzerinden aygıt yöneticisine girince sağ tıklayıp wifi sürücüsünü güncelleştirmek yeterli oldu benim için. Baya bir uğraşıp hiçbir sonuca varamadiktan sonra hadi bir deneyeyim diyip faydasını gördüğüm bir yöntemdir.

 5. Ben normalde windows 10 ile bir sıkıntım olmadan interneti kullanabiliyodum fakat şifre değiştirmem gerekti modemin şimdi ise şifre falan istemiyo bağlantıyı unut yazısı falan cıkmıyo bağlanamıyorum açıklarsanız sevinirim

 6. Ethernet’le bağlantı kurabiliyorum fakat wi-fi açamıyorum bu sorunu nasıl giderebilirim?

 7. Değerli Kozbon
  Öncelikle dün indirmiş olduğum Windows 10 herşey normal gibi görünsede internete bağlanmak istedim fakat wifi alt simgesinin üzerinde kırmızı bir çarpı işareti çıkıyor. Sorun gidermeyi tıklayarak çözmeye çalıştım uçak modunu açtım kapattım wifiye tıklayarak aktif etmeye çalıştım ama ne yaptım ise sorunu çözemedim. Ara bağlantı yüzü yok diyor. Sizden rica ediyorum bana yardımcı olun bence diğer tüm okuyucuların ortak sorunu haline gelen bişey bu. Teşekkür ederim. Saygılarımla. Göksel BABÜR..

  • Kozbon

   Merhaba Göksel, ethernet kartı driver sürümünü güncellerseniz sorun düzelecektir. İnternet üzerinden ethernet kartı driver güncelleme programı hakkında kısa bir araştırma yaparak programa ulaşabilirsiniz.

  • Göksel Babür kardeşim o sorun bende de vardı ben hallettim.
   1) Aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcısına gel. wi fi driver’a sağ tık yap (intel , realtek vs)
   2) sürücü yazılımını güncelleştir de.
   buraya dikkat. iki seçenek çıkacak sürücü yazılımı için bilgisayarı tara diyeceksin
   3) bilgisayarımda ki aygıt sürücülerini seçmeme izin ver diyeceksin karşına çıkan listeden bir önceki kullandığını seçeceksin. diğerlerini de seçebilirsin ama en iyisi en sonunu seçmek. %100 işe yarar

 8. çok kullanışlı teşekurler herkese tavsiye