Yeni SEAT Ibiza 2015

Yeni SEAT Ibiza 2015

1984′ den beri yollarda olan Ibıza’nın son jenerasyonunda bir makyaj söz konusu bu makyajla birlikte hatlarda bir yumuşama söz konusu olmadı. Ok tasarımı aynı şekilde korunuyor. Vahşi agresif görüntüsünü Ibıza muhafaza etmiş durumda. Ön tarafta far bölgesinde en çok değişikliği hissettiğimiz bölüm buradan arkaya doğru giden ütü izine baktığımızda ise markanın diğer modellerinde de bu belirgin izi görmek mümkün arka taraftaki tasarıma baktığınız da da makyaj buraya uğramamış diyebiliriz. Oradaki özellikler aynen korunmuş. Tabiî ki makyajla birlikte akıllara hemen başka bir değişiklik oldu mu diye soru geliyor ancak teknik anlamda herhangi bir değişiklik olmadı aracın sadece dış tasarımında ufak tefek değişiklikler yapılmış.

Aracın en önemli özelliği 1,2 litrelik motoru ve bununda DSG şanzımanla kombine edilmiş olması.

Sponsorlu Bağlantılar

Ibıza da önde oturan yolcular için baş ve diz mesafesinde bir sorun yok arkada oturanların baş boşlukları da bir miktar yukarıda diz mesafesi ise segmentine göre yeterli.

Ibıza 4052 mm’ lik boyu ile sınıfının en uzun modellerinden bir tanesidir. Bu da bagaj hacmi olarak bize artı getirmiş.  İç tasarımı ise bir önceki versiyonu sadeydi fakat makyajlı hali de o sadeliğini korudu.

Aracın torpidosu her zaman alıştığımız o sert plastik malzemelerden belli bölümlerde yerini daha yumuşak malzemelere bırakmış fakat alt bölümlerde sert plastik malzemeler kullanılmış. Bütün göstergeler sürücü odaklı olarak tasarlanmış bu da kontrol etmek ve görüş açısından çok iyi bir görüş açısı sunuyor. Göstergeleri rahat okuyabiliyorsunuz. Ibıza’ da direksiyon üzerinde herhangi bir kontrol düğmesi yer almıyor onun yerine direksiyonun sol arkasına sabit bir kol ile müzik sistemini kumanda etmek için bir kol yerleştirilmiş. Tabiî ki direksiyonun arkasında kaldığı zamanlarda bunu kumanda etmek biraz zor.  İçeride genel anlamda malzeme ve kalitesine baktığımızda sınır standartlarını karşılıyacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Sade bir yapısı var kullanımı son derece basit ve amaca yönelik bir otomobil seat ıbıza.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Peugeot 508 1.6 Bluehdi Eat6 hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.