YGS 2016 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır

YGS 2015 Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

📌 Yazımız 2016 yılı için güncellenmiştir, lütfen dikkatli bir şekilde okuyunuz.
Evet arkadaşlar, 2015 yılında Ziraat ATM’sinden kolaylıkla YGS paramızı yatırabiliyorduk lakin 2016 yılında bu sistem değişti artık farklı bankalar üzerinden YGS harcımızı yatırabiliyoruz. Bunun için lütfen bu yazımızda yer alan 2016 yılına ait talimatları dikkatlice okuyunuz.

📌Bilmeniz Gerekenler

 • Sınav Ücreti: 55TL’dir.
 • Son gün: 20 Ocak 2016 tarihidir.

📌2016 YGS için hangi bankalara para yatırabilirim?
Halk Bank ATMlerinden ve TEB Şubelerinden YGS harç ücretlerinizi yatırabilirsiniz. Eğer ödemeyi kredi kartı ile bilgisayar üzerinden yapmak istiyorsanız Ziraat Bankаsı internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.
📌Halk Bank ATM’lerinden YGS Sınav Parası Yatırma İşlemi

 1. İlk olarak Halk Bank ATM’sinden GİRİŞ tuşuna basınız.
 2. Ana menüden Fatura ve Kurum yazan bölümünü temsil eden tuşa basınız.
 3. Karşınıza çıkan Kurum Ödemeleri seçeneğini temsil eden tuşa basınız.
 4. Ardından Sınav Ödemeleri seçeneğini temsil eden tuşa basınız.
 5. Karşınıza çıkan ilk kutuya telefon numaranızı giriniz.
 6. Ardından bir sonraki kutuya ise T.C. Kimlik numaranızı doğru bir şekilde giriniz.
 7. Karşınıza çıkan ekran 2016 ÖSYS BAŞVURULARI yazan tuşa basınız.
 8. Ardından Normal Tahsilata yazan tuşa basınız.
 9. Normal sınav ücreti olan 55TL’yi yatırmak istiyorsanız oturum adedine 2 rakamını girip devam işaretine basınız.
 10. Parayı hazırlayıp ve ardından parayı yatırınız.
 11. Para yatırıldığına dair fiş almayı yani makbuz almayı unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

📌TEB şubelerinden para nasıl yatırabilirim?

Size en yakın olan TEB şubesine giderek 2016 ÖSYS Sınav başvurusu için 55TL kadar ücreti yatırabilirsiniz. Bunun için gişe de yer alan yetkili arkadaşlar size yardımcı olacaktır.


 

2015 Yılına Ait Para Yatırma İşlemi

YGS 2015 için geri sayım başladı, 15 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan YGS Sınavı tüm herkesin geleceğini belirleyecek. Kimileri kazanacak, kimileri de kaybedecek ve hayallerine erişemeyecek. Hayatınızı belirleyen önemli mi önemli olan bir sınav için hiç hazırlık yaptınız mı? Ne kadar çalıştınız? Yeterince bilgiye sahip misiniz? Sormuş olduğum sorulara evet, çok şeklinde cevap veriyorsanız o zaman son başvuru tarihi 19.01.2015 olan 2015 YGS için ATM’den para nasıl yatırılır işte bunun cevabını herkes merak ediyor. Ya yanlışlıkla başka bir sınav için başvuru yaparsak ne olacak, para boşuna mı gidecek şeklinde birçok sorular ürüyor.

Öncelikle Sınav başvurusu için ödenmesi gereken ücret 50 TL, ve Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, PTT ve Kuveyt Türk Katılım Bankası(KKTC’den başvuracak adaylar hariç) bankalarından ödeme yapabilirsiniz. İşlem çok basit..

YGS başvurusunu yaptıysanız ve para işlemini yapmadıysanız 19.01.2015 tarihine kadar hemen başvurunuzu yapmalısınız.

Ben başvurumu Ziraat Bankasından yaptım, Öncelikle işlemler şu şekilde gerçekleşiyor..

Giriş >> Para Yatırma >> Eğitim Seçeneğine tıklıyoruz.

ÖSYM >> Ösym Giriş >> YGS Başvuru (50TL) yazan seçeneği seçiyoruz ve T.C. kimlik numaramızı yazıyoruz ardından giriş tuşuna basıyoruz.

Karşınıza Adınız ve soy adınız çıkacaktır. Altında da YGS Başvurusu olduğunu belirtecektir onaylıyorsanız giriş tuşuna basın ve para yatırma ünitesine paranızı yerleştirin ve paranızın tanınmasını bekleyin. Daha sonra makbuzunu almayı unutmayın tüm işlem bu kadardır..

 

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Öğrenci için Banka Hesabı başlıklı yazı da garanti bankası öğrenci hesabı açma, garanti bankası öğrenci hesabı nasıl açılır ve garanti bankası öğrenci hesap açma hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Makbuz kaybettim önemli mi?

  • Kozbon

   Merhabalar efendim, hayır makbuz önemli değildir. ÖSYM’nin sitesinde başvuru formunuzda ÖDENDİ ifadesi yer alıyor ise bir sorun olmayacaktır. Hayırlı günler dilerim.

 2. Kozbon

  Merhaba arkadaşlar, bugün YGS başvurusu için son gün. Mutlaka başvurularınızı bir an önce yapıp parayı yatırmayı unutmayınız. Sınav ücretini Halk Bankasından ya da Halk Bank ATMlerinden kolaylıkla yatırabilirsiniz. Geçen sene 50 TL olan sınav ücreti bu yıl 2016 senesinde 55 TL’dir bunun için Atmye yatıracağınız ücret tam olarak 55 olması gerekmektedir. Önceden Ziraat bankasına sınav ücretlerini yatırır iken bu sene Halk Bankası ve TEB bankaları üzerinden yatırabiliyoruz. Eğer sınav ücretini online bir şekilde yapmak istiyorsanız ÖSYM’nin sayfasına giderek kredi kartınızı kullanarak ödemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 3. Sınavsız geçiş ücretini nasıl yatıracaz.

  • Kozbon

   Merhaba efendim öncelik olarak ilginiz için teşekkür ederim, ÖSYM’nin sayfasından ödeme işlemleri kısmından Sınavsız Geçiş Ücretini yani 15TL’yi kolaylıkla yatırabilirsiniz ilginiz için teşekkür ederim kendinize iyi davranmayı unutmayın.

 4. 2016 ygs basvurusu bankaya 55 tl yatacakmis bize mudur yardimcimiz öyle dedi Sen 50 diye bilgi vermissin

  • Kozbon

   Merhaba efendim, konunun içeriğini güncelledim. Geçen sene 50TL olan ücret artık bu yıl için 55TL olarak değişti. İlginiz için teşekkür ederim yazıyı güncelledim, 2016 yılına göre uyarladım.

 5. aöf finalleri açıklandımı bilgisi olan varmı.

 6. Bilgi için teşekkürler.Halen bu işlemin nasıl yapılması gerektiğini bilmeyen arkadaşlarımız olabilir..

 7. habibler de yeşilyayla mezarlığına çok yakın yerde oturuyorum çevremde ziraat bankası yok ama akbank atmden başvurumu yaptım yazınızı çok sonra gördüm takipteyim.