YGS Sınav Yerimi Nasıl Bulabilirim?

YGS Sınav Yerimi Nasıl Bulabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Sınav günü bir çok kişinin en büyük heyecanı olan sınav yerini bulmak. Bazen avucumuzun içi kadar bildiğimiz ilçeler de sınav günü sınava gireceğimiz okulu maalesef saatlerce aradıktan sonra zar zor buluyoruz. İlçenin en kuytu köşelerine sıkıştırılan okulları, semtte oturan kişiler dahi bilmiyor. Bunun için sınavdan hemen bir gün önce sınava gireceğiniz okulu gidip elinizde yoklamanızı tavsiye ederim. Ayrıca sınav günü erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra YGS sınavının stresini yenmenizi ve sınav saatinden minimum 10-15 dakika önce sınav yerinde bulunmanızı tavsiye ederim. Sınava gireceğiniz okulun nerede olduğunu dahi biliyorsanız mutlaka Google Maps üzerinden hangi okulda gireceğinizi kontrol ediniz. Okulun mevcut internet sitesini ziyaret ederek kolaylıkla okulun nerede olduğunu, nereye ne kadar uzaklıkta olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Sınav günü eğer özel bir araç ile sınav yerine gitmeyecekseniz mutlaka sınav gününden önce akbilinizi, paranızı hazırlayınız ve sınav günü bu tür ihtiyaçlar için kargaşalar yaşamayın. Sınava kısa bir süre kala okulun bahçesinde bulunup, sınav saatine yakın bir süre kapılar açıldıktan sonra sınav yerinize giderek sınavınızı olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Nereden Bulabilirim?

Eğer uzak bir ilçede sınava girecekseniz, mutlaka sınav yerinizi gidip daha önceden ziyaret etmeniz gerekmektedir. Sınav günü evden çıkıp, trafiğe yakalanmadan sınav saatini kaçırmayınız ve okulun doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Okulların isimleri, öğrenim seviyeleri birbirine yakın olduğundan dolayı maalesef karışıklıklar söz konusu.

Eğer sizin evinize yakın bir yerde sınav olacaksanız ve yine de tam anlamıyla sınav yerinden emin olmak istiyorsanız mutlaka Google’nin sunmuş olduğu MAPS özelliğinden faydalanarak okulun yerini öğrenin.

Sınav olacağınız okulun MEB üzerinden internet sitesini bularak, sitesini ziyaret ederek nereye ne kadar bir mesafe kadar uzaklıkta olup olmadığını kontrol ediniz. Bu işlem sizin için yeterli olacaktır.

Sınav Kağıdımı Nereden Çıkartacağım?

Sınav kağıdınızı ÖSYM’nin aday işlem sayfası kısmından T.C. Kimlik numaranız ve ÖSYM şifreniz ile giriş yaparak çıktı alabilirsiniz. Bunu herhangi bir kırtasiyeye giderek erkenden çıkartırsanız sizlerin işine çok yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İlk Defa YGS'ye Gireceğim Ne Yapmalıyım? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.