YGS’de 180 Almak İçin Kaç Net Gerekir?

YGS'de 180 Almak İçin Kaç Net Gerekir?

Sponsorlu Bağlantılar

Öğrencilerin korkulu rüyası olan YGS sınavı nihayetinde yine geldi çattı, önümüzdeki günlerde yapılacak olan YGS sınavı sayesinde bir çok kişinin hayatı değişecek. Bir çok öğrencinin kaderini belirleyecek olan YGS sınavı 2016 yılında 13 Mart Pazar günü saat 10:00’da yapılacak, sınav sonrasında yayınlanacak olan sorulara Aday İşlemleri Sayfası kısmından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 2016 YGS sınavında barajı geçen bir çok kişi LYS sınavına da girebilecek, LYS sınavına girebilmek için YGS sınavını geçmeniz gerekmektedir. Geçen YGS sınavında iki yıllık üniversite okumak isteyenler için 140 puan şart koşulurken 2016 YGS sınavında bu puan 150 olarak değiştirildi. Eğer YGS sınavından alacağınız puan 150-180 arası ise hemen açık öğretimden 2 yıllık kadar bir bölüm seçme hakkınız vardır. Eğer YGS sınavından sonra LYS sınavına girmek istiyorsanız da maalesef 180 puanını yapmanız gerekmektedir, eğer YGS sınavında 180 altı bir puan alırsanız LYS sınavına giremezsiniz. Peki bugün sizler için en çok merak edilen özellikle LYS adayların merak ettiği konulardan biri olan YGS’de 180 almak için kaç ne gereklidir sorusuna kısaca cevaplar vererek sizleri sınav öncesinde bilgilendirmek isterim.

Sponsorlu Bağlantılar

180 Puan İçin Ne Gerekli?

LYS Sınavına girebilmek için kazanmanız gereken minimum 180 puanını elde etmek için ilk olarak toplamda 33 NET yapmanız gerekmektedir. Eğer matematikte yeterince iyiyseniz bu Net sayısı değişiklik gösterecektir.

YGS sınavından sonra kazanmış olduğunuz 180 Puanının ardından tekrardan LYS başvurusu yaparak gitmek istediğiniz bölüm için sınav oturumlarına ücret yatırıp 2016 Haziran ayından sonra yapılacak olan LYS sınavlarındaki oturumlara katılarak LYS’den alan bölümler için sınav olabilirsiniz.

Ayrıca sizlere şunu da belirtmek isterim ki, sınav olacağınız devlet kurumunun nerede olduğunu daha önceden öğrenin. Sınav günü bir çok trafik, kargaşa olduğundan dolayı sınav yerini bulmanızda biraz zorlanacaksınız. Ayrıca sınav gününden bir günce önce sınava giriş belgesini çıkartıp, hazırda bekletmeyi de unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Açık Öğretim Lisesine Giriş Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.