Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Google sayesinde artık İnternet kullanmak oldukça çok kolay, İnternet üzerinden herhangi bir video izleyecek olacak isek direk olarak hemen youtube.com adresine gitmek oluyor. Videoları aşırı derecede reklamlara mağdur kalmadan kolaylıkla videoları 5 saniye kadar kısa bir süre içerisinde izleyip hemen reklamı atlayarak kolaylıkla videoları donmadan ve kasmadan izleyebiliriz. Günümüzde bir çok kişinin tercih etmiş olduğu Youtube uygulamasında kimsenin bilmediği bir olaylar gerçekleşmekte bu olaylar sizin Youtube üzerinden izlemiş olduğunuz videolar ve youtube üzerinde yer alan arama çubuğunda kullandığınız kelimeleri yani aramış olduğunuz videolar / kelimeler kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıt altına alınan bilgileri kolaylıkla temizlemek için yapmanız ilk işlerden bahsedeceğim. İlk olarak sizlere yazılı olarak anlatım yapayım daha sonrada kısaca resimlerden anlatım yapacağım, Google’ye dair ne sormak istiyorsanız alt kısımdan yorum olarak iletebilirsiniz. Youtube adresine giderek sol tarafta yer alan Geçmiş kısmına tıklıyoruz veya direk olarak https://www.youtube.com/feed/history buraya tıklayarak kolaylıkla gidebilirsiniz. Gelen sayfada ilk olarak sizlerin izlemiş olduğunuz videoalar yer alacaktır buradan hangi videoların gözükmemesini istiyorsanız videonun yanında yer alan ÇARPI işaretine tıklayarak kaldırabilirsiniz. Aynı sayfada yer alan Arama geçmişi sekmesine tıklayarak buradan da arama geçmişinizi kolaylıkla görebilir ve yine aynı şekilde ÇARPI işaretine tıklayarak kaldırabilirsiniz ve arama geçmişinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Şimdi gelin sizlere resimli anlatım üzerinden bahsedeyim..

Sponsorlu Bağlantılar

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

İlk olarak https://www.youtube.com/feed/history adresine gidiyoruz ya da youtube adresine giderek buradan sol tarafta yer alan Geçmiş sayfasına tıklıyoruz ve karşımıza çıkan sayfadan bütün videoları ÇARPI işaretine dokunarak kaldırabilirsiniz.

Telefondan Youtube Arama Geçmişini Kaldırmak

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

İlk olarak telefonumuzun Youtube uygulamasına giriyoruz ve sağ üst köşede yer alan Profilim (ben) işaretine dokunuyoruz. Daha sonra gelen seçeneklerde Geçmiş seçeneğine dokunuyoruz.

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Gelen sayfada daha önceden izlemiş olduğumuz videoları görüyoruz, buradan hangi video kaldırmak istiyorsanız videonun yanında bulunan üç nokta işaretine dokunarak İzleme geçmişi oynatma listesinden kaldır seçeneğine dokunarak kaldırıyoruz.Bütün işlemler bu kadar.

Fazla Bilgi Göz Çıkartmaz

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Youtube uygulamasında yapmış olduğunuz aramaların ve ya izlemiş olduğunuz videoların geçmişi kayıt altına tutulmaması için yapmanız gerekenler, Youtube uygulamasını açınız ve sağ üst köşede yer alan Ayarlar seçeneğine dokunun.

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Sayfada karşımıza gelen Gizlilikler seçeneğine dokunuyoruz.

Youtube Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Gizlilikler seçenekleri bölümünden İzleme geçmişinizi ve Arama geçmişinizi kolaylıkla silebilirsiniz ve buradan da izleme geçmişiniz ile arama geçmişinizi kolaylıkla duraklatabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.