Youtube İngilizce Oldu? Nasıl Düzeltilir?

Youtube İngilizce Oldu? Nasıl Düzeltilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Gelecek olan güncellemelerden dolayı etkilenen uygulamalar arasına bu sefer Youtube uygulaması da eklendi. Biliyoruz ki geçtiğimiz günlerde Google Play’in İngilizce olmasından dolayı birçok Android kullanıcısı bu durumdan şikâyetçi olmuştu. Bu sefer de Google’ın sunmuş olduğu yeni özelliklerden dolayı Youtube’da dil değişikliğine gitti. Peki neden Google Play ile Youtube İngilizce oldu bunun için ne yapılması gerekiyor? Biliyoruz ki İOS kullanıcıların yani Apple cihaz kullanıcıları Siri akıllı kişisel asistan sayesinde kullanıcıların sorularını cevaplamakta ve hatta Apple kullanıcısıyla sohbet etmektedir. Bunun üzerine Android’e büyük öncülük etmekte olan Google ise tıpkı İOS’ta olduğu gibi Siriye benzer bir akıllı kişisel asistan geliştirerek ilerleyen günlerde bütün Android kullanıcıların hizmetine sunacak. Ve daha önceden bahsetmiş olduğumuz Google Play Neden İngilizce Oldu? İRİS Nedir? başlıklı yazıda yer alan İris adı altında yeni bir asistan ile Android kullanıcıları tek bir dokunuş ile internette aramalar yapacak ve akıllı kişisel asistanı ile sohbet edebilecek. Siri’nin Türkçe olmasıyla birlikte ülkemizde İOS işletim sistemi Siri’den dolayı çok büyük rağbet görmüşken ilerleyen günlerde Android kaybetmiş olduğu popülerliğini tekrardan İris sayesinde geri kazanacak gibi gözüküyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Youtube İngilizce Oldu Nasıl Düzeltilir?

Youtube’un dil değiştirmesi yani İngilizce olması biz kullanıcıların herhangi bir kullanma açısından sorun teşkil etmemektedir. Sadece seçeneklerin İngilizce olmasından dolayı rahatsızlanıyorsanız bunun için Youtube güncellemelerini kaldırabilirsiniz. Lakin bu durumu sizlere tavsiye etmemekteyim, Youtube güncellemelerini kaldırılsanız Youtube uygulamasını verimli bir şekilde kullanamaz ve eski görünüme sahip olan Youtube uygulamasının default görünümüne tekrardan ulaşmış olursunuz. Ve ayrıca ilerleyen zamanlarda tekrardan Youtube otomatik güncelleme aldığı için kaldırmış olduğunuz güncelleme herhangi bir şekilde işe yaramayacak ve tekrardan yeni sürüm ile İngilizce olmaya devam edecektir.

Ne Zaman Düzelir?

Google Play’in ve Youtube uygulamasının İngilizce olmasının ardından Android kullanıcıların şikâyetleri büyük bir hızla artmaya devam etmektedir. Peki, bu durum ne zaman düzelir? Aslında her şey şuan gayet iyi gitmekte olup gelen güncellemeler için Türkçe dil paketlerinin olmamasından dolayı bizler bir sorun olduğunu zannetmekteyiz. 2017 yılının ilk etaplarında gelmesi beklenen İris ile her şey düzelecek gibi gözükmektedir.

*Not: Android kullanıcılar için gelecek olan akıllı asistanın tam adı İRİS olmayabilir, sadece bir duyumdur.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan İsmek Web Tasarım Sınav Soruları başlıklı yazı da ismek web tasarım, ismek web tasarım kursları ve ismek web tasarım sorusu hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.