Yumurcak TV Kapandı Mı?

Yumurcak TV Kapandı Mı?

Çocukların vazgeçilmez kanalı olan Yumurcak TV artık televizyonlarda yerini almayacak. 15.11.2015 tarihinde Yumurcak TV ve diğer Samanyolu Yayın Grubunda bulunan farklı 13 kanal ve radyo grupları Türksat’ın almış olduğu karar sonucunda yayından kaldırıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın isteği üzerine televizyonlardan kaldırılan 13 kanal soruşturmalar sonucunda yayına kapatıldı. Bunun üzerine 13 kanal ve radyo grupları farklı bir uyduya geçiş yaparak yayına devam etmeye başladı. 2014 yılına kadar yapmış olduğu anlaşma sona erince 14.11.2015 tarihinde saatler 00:00’dan hemen sonra Samanyolu Yayın Grubuna ait olan 13 kanal televizyonlardan kaldırıldı. Samanyolu Yayın Grubu artık Türksat uydusu yerine Avrupa uydusu olan Hotbird uydusu üzerinden yayınlarına devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Yumurcak TV Kapandı Mı?

Türkiye’de kullanılan Türksat uydusunda yer alan Yumurcak TV’de Samanyolu Yayın Grubuna dahil olduğundan dolayı 15.11.2015 tarihinde 00:01’den itibaren yayından kaldırıldı. Samanyolu artık yayınlarına internet üzerinden ve Hotbird uydusu üzerinden devam edecek. Gerçekleri konuştuğunu iddia eden Samanyolu TV Türksat’a veda ederken göz yaşlarını tutamadı. Bunun üzerine sosyal medya üzerinden bir çok tag oluşturarak yeni bir eylem yapmak isteyen Samanyolu Yayın Grubu maalesef başarılı olamadı ve Samanyolu TV başta olmak üzere, Samanyolu Avrupa, Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV, Dünya TV, MC TV, Samanyolu Afrika, Tuna, Shopping TV, Burç FM, Samanyolu Haber Radyo, Radyo Mehtap radyo ve kanallar Türksat’tan çıkarıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önceden paylaşılan Sıla ile Murat Boz Sevgili Mi? başlıklı yazı da Sıla ile Murat Boz Çıkıyorlar Mı? ve Sıla ile Murat Boz Evlenecek Mi? hakkında bilgiler verildi. İstersen bir göz at.

☄️ Aklına takılanları yaz ve rahatla, sorularınızı bekliyoruz. 😊

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.